Fixtures: New Legia
Profile home
Squad
History
All-time records
Statistics
Fixtures
Fixture filter
Fixture type
All
Nigeria NPFL
Nigerian Cup
Inter Cup
Friendlies
Reserve matches
Fixtures list - All
Day
Date
Time
Comp
Mat
Opposition
Result
FA
Ven
Att
Report
1
Mon 01 Apr
12:00 BST
League
1
Zwaluwen Olmen Fcb
1-
3
(W)
FT
A
6,955
2
Tue 02 Apr
12:00 BST
League
2
FC Astro Llama
3
-1 (W)
FT
H
18,888
3
Wed 03 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Canaryfire
3
-0 (W)
FT
H
43
3
Wed 03 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Bye
Bye
FT
H
-
4
Thu 04 Apr
12:00 BST
League
3
Bolt FC
1-
3
(W)
FT
A
9,276
5
Fri 05 Apr
12:00 BST
League
4
Marwk Dupnica
3
-1 (W)
FT
H
24,166
6
Sat 06 Apr
09:00 BST
Reserve
-
FC Thomas
1-
3
(W)
FT
A
72
6
Sat 06 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Insmouth Cadavers
2-
1
(L)
FT
A
41,991
7
Sun 07 Apr
15:00 BST
League
5
Namutumba City
2-
1
(L)
FT
A
33,200
8
Mon 08 Apr
15:00 BST
League
6
Milky Way AFC
1
-1 (D)
FT
H
23,102
9
Tue 09 Apr
15:00 BST
League
7
Wynvale Wanderers
3-
1
(L)
FT
A
33,600
10
Wed 10 Apr
09:00 BST
Reserve
-
AFC Archway
3
-1 (W)
FT
H
43
11
Thu 11 Apr
15:00 BST
League
8
New Justland
1
-2 (L)
FT
H
26,193
12
Fri 12 Apr
18:00 BST
League
9
Insmouth Cadavers
2-
1
(L)
FT
A
42,600
13
Sat 13 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Viktoria Schwanzhausen
2-
2
(D)
FT
A
27
14
Sun 14 Apr
18:00 BST
League
10
Kings Reserve
1
-3 (L)
FT
H
23,151
15
Mon 15 Apr
18:00 BST
League
11
IToldEmOldhamMkII
0-
1
(W)
FT
A
19,505
16
Tue 16 Apr
18:00 BST
League
12
Finchys Hotspurs
2
-1 (W)
FT
H
22,980
17
Wed 17 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Kadikoy
2
-1 (W)
FT
H
43
18
Thu 18 Apr
15:00 BST
League
13
Pathetico
1-
2
(W)
FT
A
15,113
19
Fri 19 Apr
15:00 BST
League
14
FC Luku Tabor
2
-2 (D)
FT
H
18,954
20
Sat 20 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Tifon C D
0-
3
(W)
FT
A
62
21
Sun 21 Apr
15:00 BST
League
15
Lincoln City
1-
3
(W)
FT
A
14,495
22
Mon 22 Apr
12:00 BST
League
16
Yomi Runners
4
-0 (W)
FT
H
26,162
23
Tue 23 Apr
12:00 BST
League
17
Newport City FC
2-
2
(D)
FT
A
15,865
24
Wed 24 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Canaryfire
3
-0 (W)
FT
H
48
25
Thu 25 Apr
12:00 BST
League
18
Kadikoy
3
-1 (W)
FT
H
25,246
26
Fri 26 Apr
18:00 BST
League
19
Shaku Shaku FC
1-
2
(W)
FT
A
21,800
27
Sat 27 Apr
09:00 BST
Reserve
-
Moodle Juniors
1-
1
(D)
FT
A
39
28
Sun 28 Apr
18:00 BST
League
20
Zwaluwen Olmen Fcb
3
-0 (W)
FT
H
21,459
29
Mon 29 Apr
18:00 BST
League
21
FC Astro Llama
2-
3
(W)
FT
A
7,339
30
Tue 30 Apr
12:00 BST
League
22
Bolt FC
2
-1 (W)
FT
H
21,378
31
Wed 01 May
09:00 BST
Reserve
-
AFC Archway
1
-1 (D)
FT
H
48
31
Wed 01 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Sedgley Park
4
-0 (W)
FT
H
19,085
32
Thu 02 May
12:00 BST
League
23
Marwk Dupnica
1-
3
(W)
FT
A
18,323
33
Fri 03 May
12:00 BST
League
24
Namutumba City
-
H
-
34
Sat 04 May
09:00 BST
Reserve
-
Viktoria Schwanzhausen
-
A
-
34
Sat 04 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Bukaki Juniors
-
A
-
35
Sun 05 May
15:00 BST
League
25
Milky Way AFC
-
A
-
36
Mon 06 May
15:00 BST
League
26
Wynvale Wanderers
-
H
-
37
Tue 07 May
15:00 BST
League
27
New Justland
-
A
-
38
Wed 08 May
09:00 BST
Reserve
-
Tifon C D
-
H
-
39
Thu 09 May
15:00 BST
League
28
Insmouth Cadavers
-
H
-
40
Fri 10 May
18:00 BST
League
29
Kings Reserve
-
A
-
41
Sat 11 May
09:00 BST
Reserve
-
Canaryfire
-
A
-
42
Sun 12 May
15:00 BST
League
30
IToldEmOldhamMkII
-
H
-
43
Mon 13 May
15:00 BST
League
31
Finchys Hotspurs
-
A
-
44
Tue 14 May
15:00 BST
League
32
Pathetico
-
H
-
45
Wed 15 May
09:00 BST
Reserve
-
FC Luku Tabor
-
H
-
46
Thu 16 May
15:00 BST
League
33
FC Luku Tabor
-
A
-
47
Fri 17 May
12:00 BST
League
34
Lincoln City
-
H
-
49
Sun 19 May
12:00 BST
League
35
Yomi Runners
-
A
-
50
Mon 20 May
18:00 BST
League
36
Newport City FC
-
H
-
51
Tue 21 May
18:00 BST
League
37
Kadikoy
-
A
-
53
Thu 23 May
15:00 BST
League
38
Shaku Shaku FC
-
H
-