Fixtures: Resistencia FC
Profile home
Squad
History
All-time records
Statistics
Fixtures
Fixture filter
Fixture type
All
Scotland League Two
Scottish Cup
Inter Cup
Friendlies
Reserve matches
Fixtures list - All
Day
Date
Time
Comp
Mat
Opposition
Result
FA
Ven
Att
Report
1
Mon 01 Apr
12:00 BST
League
1
Clanford Utd
2-
2
(D)
FT
A
10,800
2
Tue 02 Apr
12:00 BST
League
2
St.Cenau Albion
1
-1 (D)
FT
H
10,000
3
Wed 03 Apr
12:00 BST
League Cup
-
Glasgow Eagles
4-
2
(L)
FT
A
4,944
4
Thu 04 Apr
12:00 BST
League
3
Stuart Warriors
0-
0
(D)
FT
A
10,000
5
Fri 05 Apr
12:00 BST
League
4
Sao Bernardo FC
1
-1 (D)
FT
H
10,000
7
Sun 07 Apr
15:00 BST
League
5
Royal Union
1-
0
(L)
FT
A
4,919
8
Mon 08 Apr
15:00 BST
League
6
Glasgow Eagles
2
-0 (W)
FT
H
10,000
9
Tue 09 Apr
15:00 BST
League
7
Peterhead FC
1-
0
(L)
FT
A
3,999
10
Wed 10 Apr
17:00 BST
Inter Cup
-
Celtic Dragons
2
-0 (W)
FT
H
5,302
11
Thu 11 Apr
15:00 BST
League
8
Porto Feliz FC
3
-0 (W)
FT
H
10,000
12
Fri 12 Apr
18:00 BST
League
9
FC Yate Athletic
3-
1
(L)
FT
A
6,377
14
Sun 14 Apr
18:00 BST
League
10
Its Called Socca
1
-0 (W)
FT
H
10,000
15
Mon 15 Apr
18:00 BST
League
11
Chelsea 1905 FC
1-
2
(W)
FT
A
2,725
16
Tue 16 Apr
18:00 BST
League
12
Saltfc
2
-2 (D)
FT
H
10,000
17
Wed 17 Apr
17:00 BST
Inter Cup
-
The Latics
1-
0
(L)
FT
A
5,330
18
Thu 18 Apr
15:00 BST
League
13
Savannah FC
2-
0
(L)
FT
A
8,607
19
Fri 19 Apr
15:00 BST
League
14
Fontainhas FC
2
-2 (D)
FT
H
10,000
21
Sun 21 Apr
15:00 BST
League
15
Pasadena Irons
2-
1
(L)
FT
A
8,271
22
Mon 22 Apr
12:00 BST
League
16
Xalkida FC
1
-3 (L)
FT
H
10,000
23
Tue 23 Apr
12:00 BST
League
17
Forest Glade
3-
2
(L)
FT
A
9,000
25
Thu 25 Apr
12:00 BST
League
18
Albion
4
-1 (W)
FT
H
10,000
26
Fri 26 Apr
18:00 BST
League
19
Smiling Assassins
2-
2
(D)
FT
A
14,700
28
Sun 28 Apr
18:00 BST
League
20
Clanford Utd
2
-3 (L)
FT
H
10,000
29
Mon 29 Apr
18:00 BST
League
21
St.Cenau Albion
2-
1
(L)
FT
A
11,600
30
Tue 30 Apr
12:00 BST
League
22
Stuart Warriors
0
-2 (L)
FT
H
10,000
31
Wed 01 May
12:00 BST
IAG Cup
-
Olympiakos Cfp
3-
0
(L)
FT
A
2,107
32
Thu 02 May
12:00 BST
League
23
Sao Bernardo FC
1-
1
(D)
FT
A
3,858
33
Fri 03 May
12:00 BST
League
24
Royal Union
2
-3 (L)
FT
H
10,000
35
Sun 05 May
15:00 BST
League
25
Glasgow Eagles
3-
2
(L)
FT
A
4,108
36
Mon 06 May
15:00 BST
League
26
Peterhead FC
-
H
-
37
Tue 07 May
15:00 BST
League
27
Porto Feliz FC
-
A
-
39
Thu 09 May
15:00 BST
League
28
FC Yate Athletic
-
H
-
40
Fri 10 May
18:00 BST
League
29
Its Called Socca
-
A
-
42
Sun 12 May
15:00 BST
League
30
Chelsea 1905 FC
-
H
-
43
Mon 13 May
15:00 BST
League
31
Saltfc
-
A
-
44
Tue 14 May
15:00 BST
League
32
Savannah FC
-
H
-
46
Thu 16 May
15:00 BST
League
33
Fontainhas FC
-
A
-
47
Fri 17 May
12:00 BST
League
34
Pasadena Irons
-
H
-
49
Sun 19 May
12:00 BST
League
35
Xalkida FC
-
A
-
50
Mon 20 May
18:00 BST
League
36
Forest Glade
-
H
-
51
Tue 21 May
18:00 BST
League
37
Albion
-
A
-
53
Thu 23 May
15:00 BST
League
38
Smiling Assassins
-
H
-